Інжеста - інструкція, застосування, аналоги препарату

Інжеста фото упаковки

Застосування Інжести

Інжеста - склад і форма випуску препарату

Інжеста: як приймати препарат

Інжеста - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Інжеста 

 Гестагени. Прогестерон є гормоном жовтого тіла. Препарат спричиняє трансформацію фази проліферації слизової оболонки матки у секреторну фазу, що необхідно для нормальної імплантації заплідненої яйцеклітини, а після запліднення сприяє її розвитку. Прогестерон також зменшує збудливість і скоротливість мускулатури матки і маткових труб, що забезпечує збереження вагітності; стимулює розвиток молочних залоз. У малих дозах стимулює, а у великих – пригнічує секрецію гонадотропних гормонів. Гальмує дію альдостерону, що призводить до посилення секреції натрію і хлору із сечею. Чинить катаболічну та імунодепресивну дію.

Застосування Інжести

Аменорея, дисфункціональні (ановуляторні) маткові кровотечі; ендокринне безпліддя, у тому числі зумовлене недостатністю жовтого тіла; невиношування вагітності,олігоменорея, альгодисменорея (на тлі гіпогонадизму).

Інжеста - склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: progesterone;

1 мл розчину містить прогестерону у перерахуванні на 100 % речовину 10 мг або 25 мг;

допоміжні речовини:2,5 % розчин – бензилбензоат, етилолеат;1 % розчин – етилолеат.

Розчин для ін’єкцій: масляниста рідина світло-зеленого або світло-жовтого кольору зі специфічним запахом.

По 1 мл в ампулі. По 5 або 10 ампул у пачці.По 5 ампул у блістері. По 1 або 2 блістери у пачці.

Інжеста: як приймати препарат

Препарат вводити внутрішньом’язово або підшкірно. При дисфункціональних маткових кровотечах препарат застосовувати по 5–15 мг щодня протягом68 днів. Якщо попередньо проводилося вишкрібання слизової оболонки матки, розпочинати інєкції через 1820 днів. Якщо неможливо провести вишкрібання, вводити Інжесту навіть під час кровотечі. При застосуванні Інжести під час кровотечі може спостерігатися її тимчасове (на 35 днів) посилення, через що хворим з анемією помірного та тяжкого ступеня рекомендується попередньо провести переливання крові (200250мл). При зупиненій кровотечі не варто переривати лікування раніше ніж через 6 днів. Якщо кровотеча не припинилася після 68 днів лікування, подальше введення Інжести недоцільне.

При гіпогонадизмі та аменореї лікування розпочинати із застосування естрогенних препаратів для досягнення достатньої проліферації ендометрія. Безпосередньо після закінчення застосування естрогенних препаратів вводити Інжесту по 5 мг щодня або по 10 мг через день протягом 68 днів.

При альгодисменореї лікування Інжестою починати за 68 днів до менструації. Препарат вводити щодня по 5–10 мг протягом 68 днів. Курс лікування можна повторити кілька разів.

Для профілактики та усунення загрози викидня вводити по 10–25 мгІнжести щодня або через день до повного зникнення симптомів загрози викидня. При звичному викидні вводити препарат до IV місяця вагітності.

Найвища разова і добова доза для дорослих при внутрішньом’язовому введенні становить 25 мг (2,5 мл 1 % розчину або 1 мл 2,5 % розчину).

Інжеста - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання. Захворювання печінки, порушення функції печінки, гепатит, печінкова та ниркова недостатність, холестатична жовтяниця у період вагітності (в анамнезі), доброякісна гіпербілірубінемія; новоутворення молочної залози та статевих органів; тахікардія, схильність до тромбозів, активна венозна або артеріальна тромбоемболія, тяжкий тромбофлебіт або ці стани в анамнезі; нервові розлади з явищами депресії; порфірія; вагітність після 36-го тижня; позаматкова вагітність або завмерла вагітність в анамнезі; вагінальні кровотечі невстановленого генезу, стан після аборту; підвищена чутливість до складових препарату.

Побічні реакції.

Зазвичай прогестерон добре переноситься, у поодиноких випадках можливі прояви таких побічних реакцій:

  • з боку серцево-судинної системи: тахікардія, порушення кровообігу, підвищення артеріального тиску, венозні тромбоемболії;
  • з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, безсоння, депресія;
  • з боку репродуктивної системи та молочних залоз: набухання, підвищена чутливість та біль молочних залоз, порушення з боку зовнішніх статевих органів, такі як печіння, сухість, генітальний свербіж, зміна вагінальних виділень, кровотечі, вагінальний мікоз, передменструальний синдром, порушення менструального циклу, ациклічні кров’янисті виділення, аменорея, олігоменорея, гірсутизм, зниження лібідо, спазми матки;
  • з боку травного тракту: здуття живота, біль у животі, нудота, блювання, запор, діарея, метеоризм;
  • ендокринні порушення: погана переносимість глюкози;
  • з боку дихальної системи: задишка;
  • з боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки та зміни функціональних проб печінки, холестатична жовтяниця;
  • метаболічні та аліментарні порушення: зміни апетиту, збільшення або втрата маси тіла, набряки, альбумінурія;
  • з боку шкіри і м’яких тканин: алергічні прояви на шкірі, мультиформна еритема, свербіж, кропив’янка, шкірний висип, акне, хлоазма, алопеція, гірсутизм;
  • загальні порушення та зміни у місці ін’єкції: підвищена стомлюваність, слабкість, лихоманка, реакції гіперчутливості, у тому числі анафілактичні реакції; затримка рідини, парестезії; зміни у місці введення, включаючи біль та припухлість;
  • лабораторні показники: зміни ліпідного профілю плазми;
  • вплив на плід: надмірна кількість прогестерону може спричинити вірилізацію плода жіночої статі (аж до невизначеності статевої належності).

Аналоги Інжеста 

  •  Гинпрогест
  • Ендометрин
  • Кринон
  • Прогестерон

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся