Інсулін - інструкція, застосування препарату аналоги

Інсулін фото упаковки

Застосування Інсуліну

Інсулін - склад і форма випуску препарату

Інсулін: як приймати препарат

Інсулін - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Інсуліну

Інсулін знижує рівень глюкози в крові, підвищує її засвоєння тканинами, посилює ліпогенез і гликогеногенез, синтез білка, знижує швидкість продукції глюкози печінкою.

Застосування Інсуліну

Препарат показаний при цукровому діабеті I типу, діабетичній комі, цукровому діабеті II типу при резистентності до пероральних гипогликемизирующим препаратів, інтеркурентних захворюваннях, операціях.

Інсулін - склад і форма випуску препарату

Інсуліни, в залежності від сировини виробництва, діляться на два основних види - синтезовані методом генної інженерії і тварини. Останні, в залежності від ступеня очищення – на монокомпонентні (МК) і монопіковие (МП). Свинячий додатково позначається буквою "С" - відповідно, СМП і СМК, яловичий – "Р" із відповідною зміненої абревіатурою (ГМК і ГМП) і, нарешті, людський – літерою "Ч", – ЧМК і ЧМП.

Тривалість дії ділить інсуліни додатково на "короткі" (швидка дія – через 15-20 хв, пік – 1-2 години, тривалість 4-6 годин) і "довгі" - дія починається через 4-8 годин, пік – 8-18, загальна тривалість – 20-30 годин.

Інсулін: як приймати препарат

Вибір інсуліну суто індивідуальний, його призначення або заміна проводиться в стаціонарних умовах, оскільки звикання і перехід від одного до іншого займає в середньому 10-14 днів.

П/к, у виняткових випадках — в/м, за 15 хв до їди. Початкова доза у дорослих становить від 8 до 24 МО; у дітей — менше 8 МО. При зниженій чутливості до інсуліну — великі дози. Разова доза — не більше 40 МО. При заміні препарату на людський інсулін потрібне зменшення дози. При діабетичній комі і ацидозі препарат вводять, як правило, в/в.

Інсулін - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказаний при гострому гепатиті, цирозі печінки, жовтяниці, панкреатиті, амілоїдозі нирок, сечокам'яній хворобі, виразці шлунка, декомпенсованій ваді серця.

З обережністю призначають хворим, що страждають від коронарної недостатності, порушень кровообігу мозку, хворобах щитоподібної залози, при нирковій недостатності. Слід знати, що вживання алкоголю, надмірне фізичне навантаження, грубе порушення дієти можуть викликати гіпоглікемічний напад (надмірне падіння рівня глюкози в крові).

Не рекомендується застосовувати при вагітності або після народження.

Побічні ефекти:

  • у місці введення може розвинутися набряк або навпаки – ліподистрофія;
  • алергічні реакції.

Аналоги Інсуліну

  • Хумалоє
  • НовоРанід
  • Апідра

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies