ЕСЦИТАМ 10 - інструкція, застосування, аналоги препарату

ЕСЦИТАМ 10 фото упаковки

ЕСЦИТАМ 10 - інструкція, застосування, аналоги препарату

Застосування ЕСЦИТАМУ 10

ЕСЦИТАМ 10 - склад і форма випуску препарату

ЕСЦИТАМ 10 - як приймати препарат

ЕСЦИТАМ 10 - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги ЕСЦИТАМУ 10

ЕСЦИТАМ 10 - інструкція, застосування, аналоги препарату

Препарат відноситься до групи антидепресантів, застосування якого, вже через 1-2 тижні призводить до позитивного антидепресивного ефекту.

Застосування ЕСЦИТАМУ 10

Лікування великих депресивних епізодів, панічних розладів з агорафобією або без такої, соціальних тривожних розладів (соціальна фобія), генералізованих тривожних розладів, обсесивно-компульсивних розладів.

ЕСЦИТАМ 10 - склад і форма випуску препарату

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою. Діюча речовина: есциталопрам; 1 таблетка містить есциталопраму гідроген оксалату 12,775 мг або 25,550 мг у перерахуванні на 10 мг або 20 мг есциталопраму; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний; суміш для плівкового покриття: гіпромелоза, титану діоксид (E 171), поліетиленгліколь 400 (макрогол 400).

ЕСЦИТАМ 10 - як приймати препарат

Есциталопрам застосовують дорослим внутрішньо 1 раз на добу незалежно від прийому їжі.

Великий депресивний епізод. Звичайно призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості пацієнта добова доза може бути збільшена до максимальної – 20 мг. Антидепресивний ефект звичайно настає через 2–4 тижні. Після зникнення симптомів лікування необхідно продовжувати протягом 6 місяців з метою зміцнення ефекту.

Панічні розлади з агорафобією або без неї. Протягом першого тижня рекомендується початкова доза 5 мг на добу, після чого дозу можна збільшити до 10 мг на добу. Доза може бути в подальшому збільшена до максимальної– 20 мг на добу – залежно від індивідуальної чутливості пацієнта. Максимальний ефект при лікуванні панічних розладів досягається через 3 місяці. Термін лікування становить декілька місяців і залежить від тяжкості захворювання.

Соціальні тривожні розлади (соціальна фобія). Звичайно призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості пацієнта дозу в подальшому можна зменшити до 5 мг/добу або підвищити до максимальної – 20 мг/добу. Полегшення симптомів, як правило, відбувається через 2–4 тижні лікування. Оскільки соціальний тривожний розлад є захворюванням хронічного перебігу, рекомендується продовжити лікування протягом 3 місяців для закріплення досягнутого ефекту. Довготривале лікування протягом 6 місяців призначають з метою запобігання рецидиву, враховуючи індивідуальні прояви захворювання; регулярно оцінюють ефективність лікування.

Фармакотерапія показана виключно для розладу, що суттєво впливає на професійну та соціальну активність людини.

Генералізовані тривожні розлади. Звичайно призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості доза може бути збільшена максимум до 20 мг на добу. Рекомендується продовжити лікування протягом 3 місяців для зміцнення ефекту. Довготривале лікування протягом 6 місяців призначається з метою запобігання рецидиву, враховуючи індивідуальні прояви захворювання; регулярно оцінюється ефективність лікування.

Обсесивно-компульсивні розлади (ОКР). Звичайно призначають 10 мг 1 раз на добу. Залежно від індивідуальної чутливості доза може бути збільшена до 20 мг на добу. ОКР – хронічне захворювання, лікування має тривати достатній період для забезпечення повного зникнення симптомів, який може становити кілька місяців або навіть більше.

Пацієнти літнього віку - початкова доза становить 5 мг. Залежно від індивідуальної чутливості та тяжкості депресії добова доза може бути збільшена до 10 мг на добу.

Припинення лікування. Слід уникати різкого припинення лікування. При припиненні лікування дозу слід знижувати поступово протягом 1–2 тижнів, щоб уникнути виникнення можливих симптомів скасування. Якщо після зменшення дози або припинення лікування виникають небажані реакції, можна відновити застосування раніше призначеної дози. У подальшому лікар може продовжити зменшувати дозу, але більш поступово.

ЕСЦИТАМ 10 - протипоказання, побічні ефекти

Підвищена чутливість до есциталопраму або до інших компонентів препарату, одночасне лікування неселективними необоротними інгібіторами моноаміноксидази (інгібіторами МАО), оскільки існує ризик розвитку серотонінового синдрому, що проявляється збудженням, тремором, гіпертермією. Подовження інтервалу QT або вроджений синдром довгого QT. Одночасне застосування з лікарськими засобами, що подовжують інтервал QT, та з пімозидом.

Антидепресанти не повинні застосовуватися для лікування дітей. 

Аналоги ЕСЦИТАМУ 10

  • Пандеп
  • Санципам
  • Феліз
  • Ципрам
  • Селектра

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies