Екватор - інструкція, застосування, аналоги препарату

Екватор фото упаковки

Застосування Екватору

Екватор - склад і форма випуску препарату

Екватор: як приймати препарат

Екватор - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Екватору

Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) у комбінації з блокаторами кальцієвих каналів, лізиноприл і амлодипін. Екватор – це комбінований препарат з фіксованою комбінацією доз діючих речовин лізиноприлу та амлодипіну.

Застосування Екватору

Есенціальна артеріальна гіпертензія у дорослих.

Замісна терапія для пацієнтів з адекватним контролем артеріального тиску на тлі одночасного прийому лізиноприлу та амлодипіну у зазначених дозах.

Екватор - склад і форма випуску препарату

Форма випуску - таблетки.

Склад. Діючі речовини: лізиноприл, амлодипін.

1 таблетка містить:

 • 10 мг лізиноприлу (у вигляді 10,88 мг лізиноприлу дигідрату);
 • 5 мг амлодипіну (у вигляді 6,94 мг амлодипіну безилату).

Допоміжні речовини: магнію стеарат, натрію крохмальгліколят (тип А), целюлоза мікрокристалічна.

Екватор: як приймати препарат

Рекомендована доза – 1 таблетка на добу. Максимальна добова доза – 1 таблетка.

Спосіб застосування. Внутрішньо. Екватор можна приймати незалежно від прийому їжі, тобто до, під час або після їди.

Як правило, комбіновані препарати з фіксованими дозами не підходять для початкової терапії.

Препарат Екватор, таблетки 10 мг/5 мг, показаний тільки пацієнтам, для яких титровані оптимальні підтримуючі дози лізиноприлу і амлодипіну становлять 10 мг та 5 мг відповідно. При необхідності можна розглянути доцільність вибору препарату Екватор з іншими дозами окремих компонентів.

Ниркова недостатність. Для підбору оптимальної початкової дози і підтримуючої дози у пацієнтів з нирковою недостатністю титрування доз слід проводити в індивідуальному порядку, використовуючи окремі компоненти препарату – лізиноприл і амлодипін.

Під час терапії препаратом Екватор слід контролювати функцію нирок, вміст калію і натрію в сироватці крові. У разі погіршення функції нирок слід припинити прийом препарату Екватор і замінити його окремими компонентами, підібраними належним чином. Амлодипін не виводиться за допомогою діалізу.

Печінкова недостатність. Рекомендації щодо доз у пацієнтів з легкою або помірною печінковою недостатністю ще не розроблені, тому підбір доз таким пацієнтам слід здійснювати з обережністю, і починати слід з мінімальної дози в діапазоні дозування. Для підбору оптимальної початкової дози і підтримуючої дози у пацієнтів з печінковою недостатністю титрування доз слід проводити в індивідуальному порядку, використовуючи вільну комбінацію лізиноприлу і амлодипіну.

Фармакокінетику амлодипіну при тяжкій печінковій недостатності не досліджували. Застосування амлодипіну у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю слід починати з найнижчої дози, при цьому титрування доз слід проводити повільно.

Пацієнти літнього віку (від 65 років). Пацієнтам літнього віку препарат слід призначати з обережністю. Щоб обрати оптимальну підтримуючу дозу для пацієнтів літнього віку, титрування доз слід проводити в індивідуальному порядку, використовуючи вільну комбінацію лізиноприлу і амлодипіну.

Екватор - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання. Пов’язані з лізиноприлом:

 • підвищена чутливість до лізиноприлу або до будь-якого іншого інгібітору АПФ;
 • ангіоневротичний набряк, пов’язаний із застосуванням інгібітору АПФ, в анамнезі;
 • спадковий або ідіопатичний ангіоневротичний набряк;
 • вагітність або період планування вагітності, період годування груддю;
 • одночасне застосування препарату Екватор з лікарськими засобами, які містять аліскірен, протипоказане пацієнтам з цукровим діабетом або нирковою недостатністю (швидкість клубочкової фільтрації 2);
 • одночасне застосування з сакубітрилом/валсартаном; не рекомендовано розпочинати прийом Екватору раніше ніж через 36 годин після прийому останньої дози сакубітрилу/валсартану.

Пов’язані з амлодипіном:

 • підвищена чутливість до амлодипіну або до будь-яких інших похідних дигідропіридину;
 • тяжка артеріальна гіпотензія;
 • шок (у т. ч. кардіогенний);
 • обструкція вихідного тракту лівого шлуночка (стеноз аортального клапана тяжкого ступеня);
 • гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Пов’язані з лікарським засобом Екватор. Всі зазначені вище протипоказання, пов’язані із застосуванням окремих компонентів, також стосуються комбінованого препарату Екватор. Підвищена чутливість до будь-якої з допоміжних речовин препарату Екватор.

Побічні ефекти. Побічні реакції, що спостерігалися і були зареєстровані під час лікування окремо лізиноприлом та амлодипіном.

Дуже часто: набряки. Часто: запаморочення, головний біль, сонливість; порушення зору (включаючи диплопію); пальпітація; ортостатичні ефекти (в т. ч. ортостатична гіпотензія); гіперемія шкіри; кашель, диспное; нудота, блювання, біль у животі, диспепсія, порушення дефекації (діарея і запор); припухлість щиколоток (гомілковостопного суглоба), м’язові судоми; порушення функції нирок; втомлюваність, астенія.

АналогиЕкватору

 • Комбіприл
 • Амліпін

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies