Ефізол - інструкція, застосування, аналоги препарату

Ефізол фото упаковки

Застосування Ефізолу

Ефізол - склад і форма випуску препарату

Ефізол: як приймати препарат

Ефізол - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Ефізолу

Ефізол - комбінований препарат з добре вираженою місцевою антисептичною, антибактеріальною і протигрибковою дією. Застосовується при запаленнях горла.

Застосування Ефізолу

Місцеве антисептичне лікування запальних процесів ротової порожнини і горла, спричинених чутливими до препарату збудниками (катаральні, виразкові, фіброзні гінгівіти, афтозні стоматити, кандидоз (пліснявка), фарингіти, тонзиліти, ларингіти і глосити).

  • У комплексному лікуванні більш тяжких інфекцій горла у поєднанні з антибіотиками та сульфонамідами.
  • Профілактика інфекцій до та після оперативних втручань у порожнині рота і горла.

Ефізол - склад і форма випуску препарату

Діючі речовини: 1 таблетка містить деквалінію хлориду 0,25 мг; кислоти аскорбінової 30 мг;

допоміжні речовини:глюкози моногідрат, сахарин натрію, пектин, ванілін, сахароза, какао порошок, лактози моногідрат, магнію стеарат.

Лікарська форма - таблетки для смоктання.

Основні фізико-хімічні властивості:круглі плоскі таблетки з двосторонньою фаскою та насічкою з однією сторони, діаметром 13 мм; колір коричневий, мозаїчний.

Ефізол: як приймати препарат

Дорослим та дітям віком від 4 років застосовувати по 1 таблетці для розсмоктування через кожні 2-3 години (не більше 8-10 таблеток за добу).

Таблетки не розжовувати. Після прийому пацієнтові рекомендується не їсти і не пити протягом 30 хвилин.

Лікування рекомендується продовжувати ще протягом 1-2 діб після зникнення симптомів захворювання. Загальна тривалість лікування не має перевищувати 5-7 діб (виникає небезпека порушення розвитку нормальної бактеріальної флори у порожнині рота і в горлі).

Діти. Препарат не застосовувати дітям віком до 4 років у даній лікарській формі та через ризик розвитку аспірації.

Ефізол - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин. Тромбоз, схильність до тромбозів, тромбофлебіти, тяжкі захворювання нирок, цукровий діабет, непереносимість фруктози, дефіцит лактази Лаппа або синдром мальабсорбції глюкози-галактози. Алергія до четвертинних амонієвих сполук (наприклад, бензалконію хлориду).

Побічні реакції.

Препарат зазвичай переноситься добре, повідомлень про серйозні побічні дії не було. Проте можливі наступні небажані медикаментозні реакції, пов’язані з декваліном хлорид:

з боку травного тракту: нудота, блювання, відчуття печіння і подразнення у горлі, сухість у порожнині рота, дисбактеріоз ротової порожнини (при тривалому застосуванні у високих дозах);

інше: дуже рідко можливі алергічні реакції;

місцеві реакції: у рідкісних випадках, а саме при зловживанні, можливе виникнення виразки та некрозу.

Можливі такі небажані реакції, пов’язані з аскорбіновою кислотою:

з боку імунної системи:можливі алергічні реакції, включаючи висипання, свербіж, ангіоневротичний набряку, кропив’янка; іноді - анафілактичний шок при наявності сенсибілізації;

з боку шкіри та підшкірної клітковини: екзема;

з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія;

з боку нервової системи: підвищена збудливість, порушення сну, головний біль, відчуття жару, стомлюваність;

при тривалому застосуванні у високих дозах (понад 1 г аскорбінової кислоти на добу) можливі: ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету; дистрофія міокарда; тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров'яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів; дисбактеріоз ротової порожнини; подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, блювання, діарея, ушкодження гломерулярного апарату нирок. Кристалурія, утворення уратних, цистонових та/або оксалатних конкрементів у нирках та сечовивідних шляхах, ниркова недостатність, порушення обміну цинку, міді.

Аналоги Ефізолу

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies