Дриптан - інструкція, застосування, аналоги препарату
Дриптан - склад і форма випуску препарату
Дриптан - протипоказання, побічні ефекти
Спазмолітик, що діє на сечовивідні шляхи, застосовується в урології.
Застосування Дриптану
Показання до застосування препарату: нетримання сечі, імперативні позиви або прискорене сечовипускання при нестабільності функції сечового міхура внаслідок нейрогенної дисфункції сечового міхура (гіперрефлексії детрузора), що спостерігається при таких захворюваннях як розсіяний склероз та spina bifida, або внаслідок ідіопатичної нестабільності функції детрузора (моторне ургентне нетримання сечі). Також можна застосовувати з метою контролю гіперактивності сечового міхура, що виникає після хірургічних операцій на сечовому міхурі або передміхуровій залозі або при супутньому циститі.
Дриптан - склад і форма випуску препарату
Препарат випускається у формі білих таблеток. 1 таблетка містить 5 мг діючої речовини - оксибутиніну гідрохлориду.
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат, лактоза безводна.
Дриптан: як приймати препарат
Препарат застосовувати перорально, перед застосуванням обов`язково проконсультуватися з лікарем. Таблетку можна розділити на 2 рівні дози.
Дорослі
Звичайна доза – 5 мг 2-3 рази на добу. Дозу можна підвищити до максимальної – 5 мг 4 рази на добу за умови переносимості побічних ефектів.
Пацієнти літнього віку
У пацієнтів літнього віку період напіввиведення препарату збільшений, тому рекомендовано застосовувати дозу 2,5 мг 2 рази на добу, зокрема для ослаблених пацієнтів. Дозу можна підвищити до 5 мг 2 рази на добу за умови переносимості побічних ефектів.
Діти віком від 5 років
Нейрогенна нестабільність сечового міхура, нічний енурез: звичайна доза становить 2,5 мг 2 рази на добу. Дозу можна підвищити до 5 мг 2-3 рази на добу за умови переносимості побічних ефектів. При нічному енурезі останню дозу слід приймати перед сном.
Дриптан - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання до застосування:
- гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якого з інших компонентів препарату;
- міастенія гравіс;
- вузькокутова глаукома або мілка передня камера ока;
- пацієнти з гарячкою або за умови підвищеної температури навколишнього середовища, через ризик провокування гіперпірексії;
- дітячий вік до 5 років;
- езофагеальна дисфункція, включаючи грижу стравохідного отвору;
- функціональна або органічна шлунково-кишкова непрохідність, у тому числі пілоростеноз, паралітична непрохідність кишечнику, атонія кишечнику;
- пацієнти з ілеостомією, колостомією, токсичним мегаколоном; тяжким виразковим колітом;
- пацієнти з обструкцією сечовивідних шляхів, коли затримка сечовипускання може загостритися, наприклад з гіпертрофією передміхурової залози.
Препарат може спричинити зниження гостроти зору або сонливість.
Побічні реакції на Дриптан
- Інфекції та інвазії: невідомо - інфекція сечовивідних шляхів.
- З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто – запор, нудота, сухість у роті; часто – діарея, блювання; нечасто – відчуття дискомфорту у ділянці живота, анорексія, погіршення апетиту, дисфагія; невідомо – гастроезофагеальний рефлюкс, псевдонепрохідність у пацієнтів з факторами ризику (літній вік або пацієнти із запором, які застосовують інші лікарські засоби, що знижують моторику кишечнику).
- З боку психіки: часто – сплутаність свідомості; невідомо – ажитація, тривожність, галюцинації, кошмарні сновидіння, параноя, порушення когнітивної функції у пацієнтів літнього віку, симптоми депресії, залежність (у пацієнтів з наявністю в анамнезі залежності від лікарських препаратів та інших речовин, що спричиняють залежність), дезорієнтація, делірій.
- З боку центральної нервової системи: дуже часто – запаморочення, головний біль, сонливість; невідомо – порушення когнітивної функції, судоми.
- З боку серця: невідомо – тахікардія, аритмія.
- Травми, отруєння та ускладнення процедур: невідомо – тепловий удар.
- З боку очей: часто – синдром сухого ока; невідомо – закритокутова глаукома, мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, порушення зору.
- З боку нирок і сечовивідних шляхів: часто – затримка сечі; невідомо – дизурія.
- З боку судин: часто – припливи (більше виражені у дітей, ніж у дорослих).
- З боку шкіри і підшкірних тканин: дуже часто – сухість шкіри; невідомо – ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив’янка, гіпогідроз, фоточутливість.
- З боку імунної системи: невідомо – гіперчутливість.
Аналоги Дриптану
- Сибутін
- Новитропан
- Дрим-АПО
- Дримтан-АПО
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.