Долоксен – інструкція, застосування, аналоги препарату
Долоксен: склад і форма випуску препарату
Долоксен: як приймати препарат
Долоксен: протипоказання, побічні ефекти
Долоксен – це лікарський препарат, що входить до групи нестероїдних протиревматичних засобів, який застосовується для лікування різних типів болю.
Застосування Долоксену
Долоксен застосовується для лікування гострого болю різного типу:
- зубного,
- м'язового,
- головного,
- болю, що локалізується в хребті.
Використовується також при таких захворюваннях, як наприклад, при ревматизмі, ревматоїдному артриті, спондиліті, остеоартрозі, спондилоартриті, під час гострих нападів подагри, первинній дисменореї, аднекситі, фаринготонзиллите, отиті.
Також застосовується для терапії посттравматичного та післяопераційного больового синдрому.
Долоксен: склад і форма випуску препарату
Долоксен випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою.
Діюча речовина – парацетамол, диклофенак натрію. 1 таблетка містить 500 мг парацетамолу, а диклофенаку натрію 50 мг.
Долоксен: як приймати препарат
Дозування і тривалість терапії встановлюється індивідуально для кожного пацієнта залежно від захворювання та тяжкості його перебігу.
Дорослі та підлітки від 14 років. Рекомендована доза для цієї категорії становить 1 таблетка 2-3 рази в день після прийому їжі. Термін терапії становить не більше 5-7 днів і залежить від тяжкості хвороби. Максимально допустима добова доза – 3 таблетки.
Діти. Заборонено приймати дітям віком до 14 років.
Долоксен: протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання
- гіперчутливість до діючої речовини або будь-якого іншого компонента складу;
- гостра виразка кишечника або шлунка;
- гастроінтестинальна перфорація або кровотеча;
- тяжка серцева, печінкова або ниркова недостатність;
- алергічні реакції, в тому числі бронхіальна астма;
- порушення кровотворення нез'ясованого генезу і лейкопеии;
- анемія середньої і важкої стадій;
- загальні запальні захворювання кишечника;
- алкоголізм;
- терапія післяопераційного болю після операції коронарного шунтування.
Особливості застосування
Шлунково-кишкові виразки, кровотечі або перфорації можуть виникнути в будь-який період протягом лікування нестероїдними протизапальними, незалежно від селективності ЦОГ-2, навіть у випадку відсутності клінічних ознак.
Існує підвищений ризик виникнення тромботичних серцево-судинних і цереброваскулярних ускладнень з певними селективними інгібіторами ЦОГ-2.
У зв'язку з прийомом НПЗЗ, у тому числі диклофенаку, дуже рідко повідомлялося про серйозні реакції шкіри, деякі з них летальні, в тому числі ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона і токсичний епідермальний некроліз.
У людей, хворих на бронхіальну астму, з проявом сезонного алергічного риніту, хронічної обструктивної хвороби легень або хронічні інфекції дихальних шляхів (особливо пов'язаних з алергічними подібними до ринітів, симптомами) досить частіше з'являються реакції на НПЗЗ, такі як загострення захворювання бронхіальної астми (так звана непереносимість аналгетиків/аналгетичний астма), набряк Квінке, кропив'янка.
Як і при застосуванні інших НПЗП, зокрема диклофенаку, людям із симптомами, що свідчать про порушення з боку травного тракту або з історією хвороби, яка передбачає наявність виразки шлунка або кишечнику, кровотечі або перфорації, обов'язковим є медичний огляд.
Тривала терапія високою дозуванням нестероїдні протизапальних засобами може сприяти виникненню набряку та артеріальної гіпертензії.
Діюча речовина, диклофенак, потрібно приймати з обережністю пацієнтам із серцевою дисфункцією та іншими станами, що призводять до затримки рідини.
Якщо препарат Долоксен застосовується довго, рекомендовано проводити контроль розгорнутого аналізу крові.
Потрібно також знати, що у людей з алкогольними нециротичними ураженнями печінки існує підвищений ризик появи гепатотоксичної дії парацетамолу.
Не можна застосовувати препарат разом з іншими засобами, що містять такі ж діючі речовини, як і Долоксен.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказаний.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом. Варто утриматися від керування.
Побічні ефекти
- З боку кровоносної системи: тромбоцитопенія, нейтропенія, лейкопен, анемія, апластична анемія, гемолітична анемія (особливо у хворих дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази), сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці), агранулоцитоз, панцитопенія.
- З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактичні/анафілактоїдні реакції: артеріальна гіпотензія, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, у тому числі набряк обличчя.
- З боку нервової системи: дезорієнтація, депресія, порушення сну, безсоння, нічні кошмари, дратівливість, занепокоєння, відчуття страху, психотичні розлади, сплутаність свідомості, психомоторне збудження; головний біль, запаморочення, порушення чутливості, парестезії, порушення пам'яті, дезорієнтація, судоми, депресія, підвищена дратівливість, тривожність, тремор, асептичний менінгіт, порушення смаку, порушення мозкового кровообігу, психотичні реакції.
- З боку органів чуття (зір/слух) порушення і затуманення зору, диплопія; вертиго, дзвін чи шум у вухах, розлади слуху.
- З боку серцево-судинної системи: посилене серцебиття, тахікардія, задишка, біль у серці, серцева недостатність, інфаркт міокарда, артеріальна гіпертензія, васкуліт.
- З боку органів дихання: бронхіальна астма, задишка, бронхоспазм, біль у грудях, пневмоніти.
- З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, диспепсія, біль у животі, метеоризм, гастрити, гастроінтестинальна кровотеча, блювання з домішками крові, геморагічна діарея, мелена, виразка шлунка або кишечнику з/без кровотечі чи перфорації, коліти геморагічний коліт та загострення виразкового коліту або хвороби Крона, запор, стоматит, глосит, розлади стравоходу, діафрагмоподібні стриктури кишечнику, спазми кишечнику, панкреатит.
- З боку печінки: підвищений рівень трансаміназ, печінкова недостатність, гепатит, некроз печінки, жовтяниця, розлади печінки, блискавичний гепатит.
- З боку шкіри: свербіж, висип, еритема, висипання на слизових оболонках, кропив'янка, бульозний висип, екзема, ексудативна мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), еритродермія, ексфоліативний дерматит, алергічний дерматит, втрата волосся, фотосенсибілізація, пурпура, алергічна пурпура.
- З боку сечовидільної системи: гостра ниркова недостатність, гематурія, протеїнурія, нефротичний синдром, інтерстиціальний нефрит, нирковий папілярний некроз, набряки, затримка рідини в організмі.
- Загальна: набряк, загальна слабкість, посилене потовиділення, гіпоглікемія, аж до коми.
Аналоги Долоксену
- Бол-Ран
- Диклокаїн
- Максигезик
- Нейродикловіт
- Тілда
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.