Дентол - інструкція, застосування, аналоги препарату
Дентол - склад і форма випуску препарату
Дентол - протипоказання, побічні ефекти
Дентол - це місцевий анестетик, що застосовується в стоматології.
Застосування Дентолу
Показання
- для швидкого усунення зубного болю у дорослих і дітей віком від 6 років;
- як тимчасовий швидкодопоміжний засіб, до консультації з лікарем, при болючості у яснах, при лікуванні та протезуванні зубів, при незначних ушкодженнях слизової оболонки ротової порожнини;
- як анестезуючий засіб при здійсненні стоматологічної допомоги.
Дентол - склад і форма випуску препарату
Склад:
діюча речовина: бензокаїн (benzocaine);
Дентол 10 %, 1 г гелю містить 100 мг бензокаїну;
допоміжні речовини: гліцерин, поліетиленгліколь 75, поліетиленгліколь 8, сахарин натрію, кислота сорбінова, вода очищена, ароматизатор вишневий (пропіленгліколь, вода очищена, барвник червоний №2 лаковий, натрію бензоат (Е 211), етанол, ароматизатор штучний).
Лікарська форма. Гель для ясен.
Дентол: як приймати препарат
Спосіб застосування та дози.
Вимити руки, відкрити кришечку, зрізати кінчик туби і нанести невелику кількість гелю на ясна, де прорізуються зуби. При зубному болю нанести гель навколо хворого зуба та у його порожнину. Процедуру можна повторити 3-4 рази на добу.
Препарат не слід застосовувати довше 7 днів поспіль.
Діти. Не застосовувати препарат дітям віком до 4 місяців.
Рекомендовано застосовувати препарат для лікування дітей віком до 2-х років під наглядом лікаря або медичного працівника.
Дентол - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання.
Індивідуальна підвищена чутливість до бензокаїну, інших місцевих анестетиків; локальна інфекція та множинні ушкодження слизової оболонки порожнини рота.
Побічні реакції.
Виникнення побічних дій можливе через перевищення рекомендованих доз, підвищення швидкості абсорбції, гіперчутливості у т.ч. алергічний контактний дерматит (висипання на шкірі, почервоніння, свербіж або кропив’янка); ангіоневротичний набряк (набряк шкіри або слизової оболонки рота та горла); відчуття печіння, гарячка. При появі зазначених симптомів слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.
При застосуванні бензокаїну дуже рідко можлива метгемоглобінемія (ціаноз шкіри, губ та нігтьових ложе, головний біль, запаморочення, задишка, слабкість, тахікардія).
Аналоги Дентолу
Дентол 7,5%
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.