Делор - інструкція, застосування, аналоги препарату
Делор - склад і форма випуску препарату
Делор - протипоказання, побічні ефекти
Делор - основним ефектом щодо шкіри є неспецифічна протизапальна дія завдяки вазоконстрикції та зменшенню синтезу колагену.
Застосування Делор
Показання
Клобетазол є високоактивним кортикостероїдом місцевої дії, який призначають дорослим, особам літнього віку та дітям старше 1 року тільки для короткотривалого лікування порівняно більш стійких запальних та свербіжних проявів стероїд-чутливих дерматозів, які нечутливі до менш активних кортикостероїдів.
Такими захворюваннями є:
–Псоріаз (за винятком поширеного бляшкового псоріазу)
–Дерматози, що важко піддаються лікуванню
–Червоний плескатий лишай
–Дискоїдний червоний вовчак
–Інші захворювання шкіри, що не піддаються лікуванню менш активними кортикостероїдами.
Делор - склад і форма випуску препарату
Склад
Діюча речовина: клобетазолу пропіонат;
1 г крему містить клобетазолу пропіонату 0,5 мг;
допоміжні речовини: парафін білий м’який; спирт цетостеариловий; поліетиленгліколю 1000 цетостеариловий ефір; олія мінеральна легка; метилпарабен (Е 218); пропілпарабен (Е 216); кислота лимонна, моногідрат; натрію цитрат; пропіленгліколь; вода очищена.
Лікарська форма: крем.
Основні фізико-хімічні властивості: однорідний крем білого кольору що сяє, без запаху.
Делор: як приймати препарат
Спосіб застосування та дози
Для місцевого застосування.
Крем особливо підходить для лікування вологих та мокнучих ділянок шкіри.
Дорослі, особи літнього віку та діти старше 1 року.
М’яко наносити тонким шаром, достатнім для покриття всіх уражених ділянок шкіри 1 або 2 рази на добу до покращення клінічних проявів (за умови доброї відповіді на лікування покращення досягається за кілька днів), потім зменшити частоту застосування або змінити препарат на менш потужний. Після кожного нанесення крему необхідно зачекати певний час до його повного всмоктування, перед тим як застосовувати пом’якшувальний засіб. У разі погіршення або відсутності покращення клінічних проявів протягом 2-4 тижнів діагноз та лікування слід переглянути.
Для контролю за загостреннями можна застосовувати повторні короткі курси лікування препаратом. Лікування не має тривати більше, ніж 4 тижні. Якщо необхідне постійне тривале лікування, слід застосовувати менш потужні препарати.
Максимальна тижнева доза не повинна перевищувати 50 г.
У випадках більш стійких уражень, особливо з гіперкератозом, ефект препарату може бути посилений, у разі необхідності, накриттям ураженої ділянки шкіри оклюзійною поліетиленовою пов’язкою. Зазвичай для досягнення задовільного результату достатнім буде накладання поліетиленової плівки лише на ніч. Досягнуте покращення зазвичай підтримується нанесенням крему без застосування оклюзійної пов’язки.
При досягнені контролю за захворюванням застосування клобетазолу пропіонату слід поступово відмінити, а також продовжувати застосування помякшувального засобу як підтримуючої терапії.
Повернення симптомів попередніх дерматозів можливе при раптовій відміні клобетазолу пропіонату.
Дерматози, що важко піддаються лікуванню. Пацієнти з частими загостреннями захворювання.
Як тільки у гострий період захворювання був досягнутий ефект від безперервного курсу місцевого застосування кортикостероїду, слід розглянути його інтермітуюче застосування (один раз на добу, двічі на тиждень, без оклюзійної пов’язки). Показано, що таке лікування ефективно знижує частоту загострень.
Слід продовжити наносити препарат на всі раніше уражені ділянки шкіри або на відомі ділянки потенційного загострення. Таку схему застосування слід об’єднати з постійним щоденним застосуванням емолієнтів. Слід регулярно оцінювати клінічний стан, а також користь та ризик від продовження лікування.
Делор - протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання
Гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату.
Неліковані інфекції шкіри.
Рожеві вугри.
Звичайні вугри.
Свербіж без запалення.
Періанальний та генітальний свербіж.
Періоральний дерматит.
Препарат не призначений для лікування дерматозів у дітей віком до 1 року, включаючи дерматити та пелюшкові висипання.
Побічні реакції
- Інфекції та інвазії: опортуністичні інфекції.
- Імунна система: локальна підвищена чутливість.
- Ендокринна система: пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи: кушингоїдні ознаки (наприклад, місяцеподібне обличчя, центральне ожиріння), затримка збільшення маси тіла/росту у дітей, остеопороз, глаукома, гіперглікемія/глюкозурія, катаракта, артеріальна гіпертензія, збільшення маси тіла/ожиріння, зменшення рівня ендогенного кортизолу, алопеція, ламкість волосся.
- Шкіра та підшкірні тканини: свербіж, відчуття місцевого печіння/болю у шкірі, місцева атрофія шкіри*, атрофічні смуги на шкірі*, телеангіоектазії*, потоншання шкіри*, зморщування шкіри*, сухість шкіри*, зміни пігментації*, гіпертрихоз, загострення основних симптомів, алергічний контактний дерматит/дерматит, пустульозна форма псоріазу, еритема, висипання, кропив’янка, акне.
- Загальні порушення та порушення у місці нанесення: подразнення/біль у місці нанесення.
- Ураження шкіри, що є вторинними до локального та/або системного гіпоталамо-гіпофізарно-адреналового пригнічення.
- Органи зору: порушення чіткості зору.
Аналоги Делор
- ДЕРМОВЕЙТ
- КАРІЗОН
- КЛОБЕСКІН
- ХАЛОВАТ
- ПОВЕРКОРТ
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.