Дексазон - інструкція, застосування, аналоги препарату

Застосування Дексазона

Дексазон - склад і форма випуску препарату

Дексазон: як приймати препарат

Дексазон-протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Дексазону

Дексаметазон має виражену дозозалежну дію на метаболізм вуглеводів, білків і жирів; стимулює глюконеогенез, сприяє захопленню амінокислот печінкою і нирками, підвищує активність ферментів глюконеогенезу.

Застосування Дексазона

Для прийому всередину: хвороба Аддісона-Бірмера; гострий і підгострий тиреоїдит, гіпотиреоз, прогресуюча офтальмопатія, пов'язана з тиреотоксикозом; бронхіальна астма; ревматоїдний артрит у фазі загострення; захворювання сполучної тканини; аутоімунні гемолітичні анемії, тромбоцитопенія, аплазія і гіпоплазія кровотворення, агранулоцитоз, сироваткова хвороба; гостра еритродермія, пемфігус (звичайний), гостра екзема (на початку лікування); злоякісні пухлини (в якості паліативної терапії); вроджений адреногенітальний синдром; набряк головного мозку (зазвичай після попереднього парентерального застосування ГКС).

Для парентерального введення: шок різного генезу; набряк головного мозку (при пухлині головного мозку, черепно-мозковій травмі, нейрохірургічному втручанні, крововиливі у мозок, енцефаліті, менінгіті, променевому ураженні); астматичний статус; тяжкі алергічні реакції (набряк Квінке, бронхоспазм, дерматоз, гостра анафілактична реакція на лікарські препарати, переливання сироватки, пірогенні реакції); гострі гемолітичні анемії, тромбоцитопенія, гостра лімфобластна лейкемія, агранулоцитоз; тяжкі інфекційні захворювання (у поєднанні з антибіотиками); гостра недостатність кори надниркових залоз; гострий круп; захворювання суглобів (плечолопатковий періартрит, епікондиліт, стілоідіт, бурсит, тендовагініт, компресійна невропатія, остеохондроз, артрити різної етіології, остеоартроз).

Дексазон - склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: дексаметазону натрію фосфат4 мг

допоміжні речовини: гліцерин; натрію едетат; натрію гідроокис; кислота фосфорна; метилгідроксибензоат; пропілгідроксибензоат; вода для ін'єкцій.

Лікарська форма: таблетки, ампули.

Дексазон: як приймати препарат

Індивідуальний. Всередину при важких захворюваннях на початку лікування призначають до 10-15 мг/добу, підтримуюча доза може становити 2-4.5 мг і більше на добу. Добову дозу ділять на 2-3 прийоми. У невеликих дозах приймають 1 раз/добу вранці.

При парентеральному застосуванні вводять в / в повільно струминно або крапельно (при гострих і невідкладних станах); в/м; можливо також періартикулярне і внутрішньосуглобове введення. Протягом доби можна вводити від 4 до 20 мг дексаметазону 3-4 рази. Тривалість парентерального застосування зазвичай становить 3-4 дні, потім переходять на підтримуючу терапію пероральною формою. У гострому періоді при різних захворюваннях і на початку лікування дексаметазон застосовують у більш високих дозах. При досягненні ефекту дозу знижують з інтервалом у кілька днів до досягнення підтримуючої дози або до припинення лікування.

Дексазон-протипоказання, побічні ефекти

  • Підвищена індивідуальна чутливість до препарату;
  • системні мікози, важкий остеопороз, важкі міопатії (за винятком міастенії);
  • вірусні інфекції, поліомієліт (за винятком бульбарно-енцефалічної форми), лімфаденіт після вакцинації БЦЖ, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (при в/м введенні препарату);
  • інфекційні ураження суглобів і навколосуглобових тканин.

Побічні реакції:

  • З боку обміну речовин: затримка натрію і води, гіпокаліємія, гіпокаліємічний алкалоз, негативний азотистий баланс, викликаний підвищеним катаболізмом білків.
  • З боку серцево-судинної системи та крові (кровотворення, гемостаз): більш високий ризик тромбоутворення (особливо у іммобілізованих хворих), артеріальна гіпертензія, застійна серцева недостатність у хворих із захворюваннями серця.
  • З боку кістково-м'язової системи: м'язова слабкість, стероїдна міопатія, зменшення м'язової маси, остеопороз, компресійні переломи хребців, асептичний некроз головки стегнової і плечової кісток, патологічні переломи довгих кісток.
  • З боку органів ШКТ: ерозивно-виразкові ураження ШКТ (які можуть бути причиною перфорацій і кровотеч), панкреатит, виразковий езофагіт.
  • З боку шкірних покривів: витончення і вразливість шкіри, петехії і підшкірні крововиливи, екхімози, Стриї, стероїдні вугри, уповільнення загоєння ран, посилене потовиділення.
  • З боку нервової системи і органів чуття: запаморочення, головні болі, психічні розлади, судоми і помилкові симптоми пухлини мозку (підвищення внутрішньочерепного тиску з застійним диском зорового нерва).
  • З боку ендокринної системи: порушення менструального циклу, синдром Іценко-Кушинга, затримка росту у дітей, зменшення толерантності до глюкози, гіперглікемія аж до розвитку стероїдного діабету, підвищення потреби в інсуліні або пероральних протидіабетичних засобах у хворих на цукровий діабет, надниркова недостатність (особливо під час стресу — при травмі, хірургічних операціях, супутніх захворюваннях).
  • З боку органу зору: задня підкапсулярна катаракта, підвищення внутрішньоочного тиску, екзофтальм.
  • Пов'язані з імунодепресивною дією: більш часте виникнення інфекцій і посилення тяжкості їх перебігу.
  • Інші: алергічні реакції.

Аналоги Дексазону

  • Дексаметазон;
  • Дексаметазон-Ферейн.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся