Декскетопрофен - інструкція, застосування, аналоги препарату
Декскетопрофен – склад і форма випуску препарату
Декскетопрофен: як приймати препарат
Декскетопрофен – протипоказання, побічні ефекти
Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Декскетопрофену трометамол – це сіль пропіонової кислоти, що чинить аналгетичну, протизапальну та жарознижувальну дію і належить до класу нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).
Застосування Декскетопрофену
Симптоматичне лікування гострого болю середньої та високої інтенсивності у випадках, коли пероральне застосування препарату недоцільне, наприклад, при післяопераційних болях, ниркових коліках та болю у попереку (біль у спині).
Декскетопрофен – склад і форма випуску препарату
Форма випуску - розчин для ін’єкцій.
Склад. Діюча речовина: декскетопрофену трометамол.
1 мл розчину для ін’єкцій містить декскетопрофену трометамолу 36,9 мг, що еквівалентно декскетопрофену 25 мг (1 ампула по 2 мл містить декскетопрофену трометамолу 73,8 мг, що еквівалентно декскетопрофену 50 мг).
Допоміжні речовини: етанол 96 %, натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Декскетопрофен: як приймати препарат
Дорослі. Рекомендована доза становить 50 мг з інтервалом 8-12 годин. При необхідності повторну дозу вводити через 6 годин. Максимальна добова доза не має перевищувати 150 мг. Препарат призначений для короткочасного застосування, тому його слід застосовувати тільки у період гострого болю (не довше 2-х діб). Пацієнтів слід переводити на пероральне застосування аналгетиків, якщо це можливо. Побічні реакції можна скоротити за рахунок застосування найменшої ефективної дози протягом якомога коротшого часу, необхідного для покращення стану. При післяопераційних болях середнього або сильного ступеня тяжкості препарат можна застосовувати за показаннями у тих же самих рекомендованих дозах у комбінації з опіоїдними аналгетиками.
Внутрішньом’язове введення. Розчин для ін’єкцій слід повільно вводити глибоко у м’язи.
Внутрішньовенна інфузія.
Для проведення внутрішньовенної інфузії вміст ампули 2 мл розвести у 30-100 мл 0,9 % розчину натрію хлориду, розчині глюкози або розчині Рінгера-лактату. Розчин для інфузій слід готувати в асептичних умовах, не допускаючи впливу природного денного світла. Приготовлений розчин має бути прозорим. Інфузію необхідно проводити протягом
10-30 хвилин. Не допускати впливу природного денного світла на приготовлений розчин.
Декскетопрофен, розчин для ін’єкцій 25 мг/мл, розведений у 100 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або у розчині глюкози можна змішувати з допаміном, гепарином, гідроксизином, лідокаїном, морфіном, петидином та теофіліном.
Декскетопрофен, розчин для ін’єкцій 25 мг/мл не можна змішувати у розчині для інфузій з прометазином та пентазоцином.
Внутрішньовенна ін’єкція (болюсне введення).
При необхідності вміст 1 ампули (2 мл розчину для ін’єкцій) вводити внутрішньовенно протягом не менше 15 секунд.
Препарат можна змішувати у малих об’ємах (наприклад, у шприці) з розчинами для ін’єкцій гепарину, лідокаїну, морфіну та теофіліну.
Декскетопрофен, розчин для ін’єкцій 25 мг/мл не можна змішувати у малих об’ємах (наприклад, у шприці) з розчинами допаміну, прометазину пентазоцину, петидину та гідрокортизону, тому що утворюється білий осад.
Препарат можна змішувати тільки з лікарськими засобами, що вказані вище.
При внутрішньом’язовому або внутрішньовенному ін’єкційному застосуванні препарат слід негайно ввести після того, як він був набраний з ампули. Розчин для внутрішньовенної інфузії слід застосовувати одразу після його приготування.
При зберіганні розведених розчинів препарату у поліетиленових пакетах або у прилаштованих для введення виробах з етилвінілацетату, пропіонату целюлози, поліетилену низької щільності та полівінілхлориду змін вмісту діючої речовини внаслідок сорбції не спостерігалося.
Препарат Декскетопрофен, розчин для ін’єкцій 25 мг/мл призначений для одноразового застосування, тому залишки готового розчину слід утилізувати. Перед введенням препарату необхідно впевнитися, що розчин прозорий та безбарвний. Розчин, що містить тверді частки, застосовувати не можна.
Декскетопрофен – протипоказання, побічні ефекти
Протипоказання:
- підвищена чутливість до декскетопрофену, до будь-якого іншого нестероїдного протизапального засобу (НПЗЗ) або до допоміжних речовин препарату;
- якщо речовини аналогічної дії, наприклад, ацетилсаліцилова кислота або інші НПЗЗ провокують розвиток нападів бронхіальної астми, бронхоспазму, гострого риніту або спричиняють розвиток носових поліпів, появу кропив’янки або ангіоневротичного набряку;
- в активній фазі виразкової хвороби або при кровотечі, підозрі на них або при рецидивуючій виразковій хворобі або кровотечі в анамнезі (не менше двох підтверджених фактів виразки або кровотечі) або хронічна диспепсія;
- при шлунково-кишковій кровотечі, іншій кровотечі в активній фазі або при підвищеній кровоточивості;
- при шлунково-кишковій кровотечі або перфорації в анамнезі, пов’язаних із попередньою терапією НПЗЗ;
- при хворобі Крона або при неспецифічному виразковому коліті;
- при бронхіальній астмі в анамнезі;
- при тяжкій серцевій недостатності;
- при порушенні функції нирок середнього або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну < 50 мл/хв);
- при тяжкому порушенні функції печінки (10-15 балів за шкалою Чайлда-П’ю);
- при геморагічному діатезі та при інших порушеннях згортання крові;
- у ІІІ триместрі вагітності та у період годування груддю;
- застосування з метою нейроаксіального (інтратекального або епідурального введення (через вміст етанолу).
Побічні ефекти. Порушення з боку травного тракту спостерігалися найчастіше. Можливий розвиток виразкової хвороби, перфорації або шлунково-кишкової кровотечі, іноді з летальним наслідком, особливо у пацієнтів літнього віку.
Часто: нудота, блювання. Біль у місці ін’єкції, реакції у місці ін’єкції, у тому числі запалення, гематома, кровотеча.
Іноді: Анемія. Безсоння, занепокоєність. Головний біль, запаморочення, сонливість. Нечіткість зору. Вертиго. Пальпітація. Артеріальна гіпотензія, припливи. Біль у животі, диспепсія, діарея, запор, блювання з домішками крові, сухість у роті. Дерматити, свербіж, висипання, підвищене потовиділення. Пропасниця, підвищена втомлюваність, болі, озноб, астенія, нездужання.
Рідко: набряк гортані. Гіперглікемія, гіпоглікемія, гіпертригліцеридемія, анорексія, відсутність апетиту. Парестезії, непритомність. Дзвін у вухах. Екстрасистолія, тахікардія. Артеріальна гіпертензія, тромбофлебіт поверхневих вен. Брадипное. Виразкова хвороба, кровотеча або перфорація. Гепатит, жовтяниця. Кропив’янка, вугри. Ригідність м’язів, скутість у суглобах, м’язові судоми, біль у спині. Гостра ниркова недостатність, поліурія, кетонурія, протеїнурія. Менструальні порушення, порушення функції передміхурової залози. Тремтіння, периферичні набряки. Відхилення у печінкових пробах.
Дуже рідко: нейтропенія, тромбоцитопенія. Анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок. Бронхоспазм, задишка. Панкреатит. Гепатоцелюлярна патологія. Синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, фотосенсибілізація. Нефрит, нефротичний синдром.
Аналоги Декскетопрофену
- Альфорт Декса
- Ауксилен
- Де-Спан
- Декенор
- Декса
- Дексалгін
- Дексаром
- Дексобел
- Дексфрен
- Кейвер
- Роталфен
- Сертофен
- Депіофен
Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.