Цефоперазон - інструкція, застосування, аналоги препарату

Цефоперазон фото упаковки

Застосування Цефоперазону

Цефоперазон - склад і форма випуску препарату

Цефоперазон: як приймати препарат

Цефоперазон - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Цефоперазону

Протимікробний засіб для системного застосування. Бактерицидна дія цефоперазону зумовлена уповільненням синтезу стінки клітини бактерії. Цефоперазон активний in vitro щодо великої кількості клінічно значущих мікроорганізмів.У тойже час він виявляє стійкість до дії багатьох бета-лактамаз.

Застосування Цефоперазону

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату Цефоперазон мікроорганізмами:

  • інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів;
  • інфекції верхніх та нижніх відділів сечовивідних шляхів;
  • перитоніт, холецистит, холангіт таінші інтраабдомінальні інфекції;
  • септицемія;
  • менінгіт;
  • інфекції шкіри та м’яких тканин;
  • інфекції кісток та суглобів;
  • запальн захворювання тазових органів, ендометрит, гонорея та інші інфекції статевих шляхів.
  • профілактика післяопераційних ускладнень під час абдомінальних,гінекологічних, серцево-судинних та ортопедичних операцій. 

Цефоперазон - склад і форма випуску препарату

Препарат випускається у формі розчину для ін’єкцій.

Діюча речовина: cefoperazone; 1 флакон містить цефоперазону натрію еквівалентно цефоперазону – 1000 мг.

Цефоперазон: як приймати препарат

Препарат застосовують внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Дозування та спосіб застосування визначає лікар.

Зазвичай доза для дорослих становить 2-4 г на добу, яку вводять кожні 12 годин рівномірно розподіленими дозами. При особливо тяжких інфекціях дозуможна збільшити до 8 г на добу, яку вводять кожні12 годин рівномірно розподіленими дозами.При введенні цефоперазону у добовій дозі 12–16 г, розподіленій на 3рівнідози(з інтервалом введення 8 годин), не було виявлено жодних ускладнень. Лікування препаратом можна розпочати до отримання результатів дослідження чутливості мікроорганізмів.

Рекомендована доза при неускладненому гонококовому уретриті становить 500 мг о дноразово, вводять внутрішньом’язово.

Внутрішньом’язове введення здійснюється глибоко у великий сідничний м’яз або у передню поверхню стегна.

Комбінована терапія.

Широкий спектр дії препарату Цефоперазон дає змогу здійснювати монотерапію більшості інфекцій. Однак препарат Цефоперазон можна застосовувати і в складі комбінованого лікування з іншими антибіотиками, якщо таке показано.

Застосування пацієнтам із порушеннями функції печінки.

Коригування дози може бути необхідним у разі обструкції жовчних проток, тяжких захворювань печінки або супутнього ураження нирок.Якщо концентрацію препарату ус ироватці крові не контролюють, доза не повинна перевищувати2 г на добу.

Застосування пацієнтам із порушеннями функції нирок.

Оскільки нирки не є головним шляхом виведення цефоперазону, хворим з ураженнями нирок звичайну добову дозу(2-4 г) можна призначати без коригування.Для пацієнтів, у яких швидкість клубочкової фільтрації нижча за18мл/хв або сироватковий рівень креатиніну перевищує 3,5мг/100мл, максимальна добова доза становить 4г.

Застосування пацієнтам із порушеннями функції печінки і супутнім порушенням функції нирок.

У пацієнтів із порушеннями функції печінки та супутнім ураженням нирок необхідно контролювати концентрацію препарату у сироватці крові та коригувати дозу в разі необхідності.Якщо концентрацію препарату у сироватці крові не контролюють, доза не повинна перевищувати 2 г на добу.

Діти.

Для лікування дітей препарат призначати у добових дозах від 200 мг на1 кг маси тіла; дозу застосовують за 2 введення (кожні8–12годин).Максимальна доза не повинна перевищувати12 г на добу.

Застосування новонародженим.

Новонародженим (до 8днів) препарат слід вводити через кожні 12 годин.

Внутрішньовенне застосування дітям та дорослим.

Для переривчастої внутрішньовенної інфузії 1000 мг препарату Цефоперазон (вміст 1 флакона) слід розчинити у 20–100 мл сумісного стерильного розчину для внутрішньовенних ін’єкцій і вводити протягом 15 хвилин–1 години. Якщо розчинником є стерильна вода, то у флаконі з препаратом додають не більше ніж 20 мл.

Для безперервної внутрішньовенної інфузії 1000 мг препарату Цефоперазон відновлюють або у 5мл стерильної води для ін’єкцій,або у 5 мл бактеріостатичної води для ін’єкцій; цей розчин додають до відповідного розчинника для внутрішньовенного введення.

Для безпосередньої внутрішньовенної ін’єкції максимальна разова доза препарату Цефоперазон для дорослих пацієнтів  становить2000мг, длядітей –50мг/кг маси тіла.Препарат розчиняютьу відповідному розчиннику для досягнення кінцевої концентрації 100мг/мл і вводять протягомне менше 3–5 хвилин.

Цефоперазон - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання: гіперчутливість до цефоперазону або до будь-якого з антибіотиків цефалоспоринового ряду.

Побічні реакції.

З боку системи крові та лімфатичної системи: дуже часто: зниження рівня гемоглобіну, зниження рівня гематокриту; часто: нейтропенія, позитивна пряма проба Кумбса, тромбоцитопенія, еозинофілія; рідко: гіпопротромбінемія; частота невідомо: коагулопатія.

З боку імунної системи. Невідомо: анафілактичний шок, анафілактична реакція, анафілактоїдна реакція (включаючи шок), гіперчутливість.

З боку судин: часто: флебітумісці під’єднання катетера; рідко: геморагія.

З боку шлунково-кишкового тракту: часто: діарея; нечасто: блювання; частота невідома: псевдомембранозний коліт.

Гепатобіліарні розлади: часто: підвищення рівня АСТ, АЛТ, підвищення рівня лужної фосфатази в крові, жовтяниця.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: часто: свербіж, кропив’янка, макулопапульозні висипання; частота невідома: токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса–Джонсона, ексфоліативний дерматит.

Загальні розлади та реакції в місці введення препарату: нечасто: біль у місці введення, гарячка.

Аналоги Цефоперазону

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся