Алмагель – інструкція, застосування, аналоги препарату

Алмагель фото упаковки

Застосування Алмагелю

Алмагель: склад і форма випуску препарату

Алмагель: як приймати препарат

Алмагель: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Алмагелю

Алмагель – це антацидний препарат, що представляє собою збалансовану комбінацію алгелдрату (алюмінію гідроксиду) і магнію гідроксиду. Він нейтралізує вільну соляну кислоту в шлунку, знижує активність пепсину.

Застосування Алмагелю

Алмагель приймається для симптоматичного лікування захворювань травного тракту, які супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку:

  • езофагіти,
  • грижа стравоходного отвору діафрагми,
  • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ),
  • гострий і хронічний гастрит,
  • гастродуоденіт,
  • виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки,
  • післярезекційний гастрит і гастроанастомозит при наявності гастроезофагеального рефлюксу (печії).

Профілактично препарат застосовується для зменшення подразнювальної та ульцерогенної дії деяких лікарських засобів на слизову оболонку стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки (наприклад кортикостероїдів, нестероїдних протизапальних засобів).

Алмагель: склад і форма випуску препарату

Алмагель випускається у формі cуспензії білого або майже білого кольору; при зберіганні на поверхні може виділятися шар прозорої рідини; при енергійному збовтуванні вмісту флакона гомогенність суспензії відновлюється.

По 170 мл суспензії у флаконі, вкладеному в картонну коробку разом з дозувальною ложкою. По 10 мл суспензії у пакетику. По 10 або 20 пакетиків у картонній коробці.

Діючі речовини – 5 мл суспензії (одна дозувальна ложка) містять:

  • алюмінію гідроксиду гелю 2,18 г;
  • у перерахуванні на алюмінію оксид 218 мг;
  • магнію гідроксиду пасти 350 мг
  • у перерахуванні на магнію оксид 75 мг;

10 мл (1 пакетик) суспензії містить:

  • aлюмінію гідроксиду гелю 4,36 г
  • у перерахуванні на алюмінію оксид 436 мг;
  • магнію гідроксиду пасти 700 мг
  • у перерахуванні на магнію оксиду 150 мг.

Допоміжні речовини – сорбіт (Е 420), гідроксіетилцелюлоза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), бутилпарагідроксибензоат, натрію сахарин, олія лимонна, етанол 96 %, вода очищена, водню пероксиду розчин (30 %), пропіленгліколь, макрогол 4000.

Алмагель: як приймати препарат

Симптоматичне лікування захворювань травного тракту, які супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку. Дорослим і дітям віком від 14 років – по 5-10 мл (1-2 мірні ложки) 3 рази на добу або по 1 пакетику 3 рази на добу. При необхідності разову дозу можна збільшити до 15 мл – 3 мірні (дозувальні) ложки. Після досягнення терапевтичного ефекту добову дозу зменшувати до 5 мл 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців.

Протягом 15 хвилин після застосування препарату не слід пити воду.

З метою досягнення симптоматичної антацидної дії Алмагель застосовувати зазвичай через 45-60 хвилин після їжі та ввечері перед сном.

Для профілактики. Дорослим і дітям віком від 14 років – по 5-15 мл (1-3 мірні ложки) або 1 пакетик за 15 хвилин до прийому ліків, які подразнюють слизову оболонку стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки.

Дітям від 10 до 14 років призначати половину рекомендованої дози для дорослих.

Рекомендована тривалість лікування – 12 днів.

У випадку призначення препарату в разовій дозі 5 або 15 мл рекомендується використовувати Алмагель у флаконах, оскільки в даному виді упаковки передбачена дозувальна ложка, яка дає можливість точно відміряти необхідний об’єм препарату.

Перед вживанням суспензію необхідно ретельно гомогенізувати шляхом струшування флакона або шляхом розминання пакетика. Відмірювання необхідної кількості препарату з флакона відбувається шляхом використання дозувальної ложки, яка міститься в комплекті. При використанні препарату у пакетиках необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: тримати пакет вертикально, відрізати або відірвати один з кутів у позначеному місці. Вміст пакетика вилити через отвір пакетика у ложку або безпосередньо у ротову порожнину.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Під час лікування хворих з порушеною функцією нирок необхідно зменшити добову дозу або збільшити інтервал між прийомами.

Діти. Не застосовувати дітям віком до 10 років, зважаючи на неможливість точного дозування.

Алмагель: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Застосування Алмагелю не рекомендується при:

  • гіперчутливості до компонентів препарату,
  • звичному запорі,
  • хворобі Альцгеймера,
  • при тяжкому болі в животі неуточненого ґенезу,
  • при підозрі на гострий апендицит,
  • наявності виразкового коліту,
  • колостомії або ілеостомії,
  • при хронічній діареї,
  • геморої,
  • тяжкій нирковій недостатності,
  • гіпофосфатемії, у період годування груддю.

Особливості застосування

Не рекомендується застосування препарату хворим при дивертикульозі, при порушеннях кислотно-лужної рівноваги в організмі при наявності метаболічного алкалозу, при цирозі печінки, при тяжкій серцевій недостатності, при токсикозі вагітних, при ниркових порушеннях (через небезпеку розвитку гіпермагніємії та інтоксикації алюмінієм).

Пацієнтам треба звернутися до лікаря у випадку зменшення маси тіла, виникнення утруднень при ковтанні або постійному відчутті дискомфорту у животі, розладах травлення, що з’явилися вперше, або при зміні перебігу існуючих порушень травлення.

Алюмінію гідроксид може призвести до запору, а магнію гідроксид може зумовити гіпокінезію кишечнику. Застосування цього продукту у високих дозах може спричинити або ускладнити обструкцію кишечнику та кишкову непрохідність, особливо у пацієнтів з підвищеним ризиком таких ускладнень, наприклад, у пацієнтів з нирковою недостатністю або у пацієнтів літнього віку.

Застосування антацидів, що містять алюміній, хворим літнього віку слід обмежувати. При тривалому застосуванні пацієнтами літнього віку можливе погіршення стану існуючих захворювань кісток і суглобів.

При тривалому застосуванні препарату необхідно забезпечити надходження до організму достатньої кількості фосфору, оскільки алюмінію гідроксид зв'язується з фосфатами та знижує їх всмоктування з травного каналу. Підвищується виведення кальцію із сечею, що може призвести до порушень кальцієво-фосфатної рівноваги та створити умови для розвитку остеомаляції (симптоми – скарги на слабкість та біль у кістках).

Гідроксид алюмінію може бути небезпечним при застосуванні пацієнтам, хворим на порфірію, які перебувають на гемодіалізі.

При тривалому застосуванні (понад 14 днів) необхідний регулярний контроль лікаря і відстеження сироваткового рівня магнію та алюмінію при лікуванні хворих із нирковою недостатністю. У даної категорії пацієнтів необхідно також контролювати у динаміці показники стану нирок, розмір виразки, появу діареї.

Під час лікування не рекомендується вживання алкоголю і кофеїну через зменшення дії препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю. У разі необхідності можна застосовувати вагітним, а ось годування груддю варто припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Етанол, що міститься у препараті в такій кількості, не може вплинути на здатність керування автотранспортом або роботу з іншими механізмами при прийомі рекомендованих добових доз.

Побічні ефекти

  • З боку шлунково-кишкового тракту:можливі прояви запору, які зникають при зниженні дози, діарея; зміна кольору калових мас; нудота; блювання; спазми шлунка;
  • лабораторні показники: найчастіше у хворих із нирковою недостатністю та у випадку тривалого застосування або прийом високих доз препарату внаслідок гіпермагніємії, гіпералюмініємії розвивається інтоксикація алюмінієм і магнієм; гіпофосфатемія (проявами якої можуть бути втрата апетиту, м’язова слабкість, зменшення маси тіла); можливі гіпокальціємія, гіперкальціурія;
  • збоку нирок та сечовивідних шляхів: нефрокальциноз, порушення функції нирок;
  • з реакції гіперчутливості: алергічні реакції місцевого ізагального типу, в тому числі свербіж, кропив’янка, ангіоневротичні та анафілактичні реакції, бронхоспазм;
  • з боку центральної нервової системи: при тривалому застосуванні препарату хворим з нирковою недостатністю і хворим, які знаходяться на діалізі, можливі прояви енцефалопатії, нейротоксичності (зміни настрою та розумової активності); деменція, порушення стану при хворобі Альцгеймера;
  • з боку опорно-рухового апарату: остеопороз; при тривалому прийомі високих доз препарату разом з дефіцитом фосфору в їжі можливе виникнення остеомаляції;
  • інші: зміна смакових відчуттів.

Аналоги Алмагелю

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся