Аіртек - інструкція, застосування, аналоги препарату

Аіртек фото упаковки

Застосування Аіртеку

Аіртек - склад і форма випуску препарату

Аіртек: як приймати препарат

Аіртек - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Аіртеку

Аіртек є адренергічним препаратом для інгаляційного застосування. 

Застосування Аіртеку

Препарат призначений для лікування бронхіальної астми у пацієнтів, яким показана комбінована терапія ß2-адреноміметиками тривалої дії та інгаляційними кортикостероїдами, а саме:

- у разі недостатнього контролю захворювання на тлі постійної монотерапії інгаляційними кортикостероїдами при періодичному застосуванні β2-адреноміметика короткої дії;

- у разі адекватного контролю захворювання на тлі терапії інгаляційними кортикостероїдами і β2 -адреноміметиками тривалої дії.

Аіртек - склад і форма випуску препарату

Діючі речовини: сальметерол (у вигляді сальметеролу ксинафоату) і флутиказону пропіонат; 1 доза містить сальметеролу ксинафоату еквівалентно сальметеролу 25 мкг і флутиказону пропіонату 50, 125 або 250 мкг;

допоміжні речовини: пропелент 1,1,1,2-тетрафторетан (HFA 134a), поліетиленгліколь 1000.

Лікарська форма. Аерозоль для інгаляцій дозований. Біла або майже біла суспензія.

Аіртек: як приймати препарат

Препарат призначений тільки для інгаляційного застосування.

Пацієнтам слід усвідомлювати, що Аіртек необхідно застосовувати регулярно, навіть у період відсутності нападів бронхіальної астми.

Пацієнтам слід регулярно проходити медичне обстеження для того, щоб підібрана для них доза залишалася оптимально ефективною, змінювати яку може лише лікар. Дозу препарату слід титрувати до мінімально ефективної, що забезпечує контроль за симптомами захворювання. Якщо у пацієнта в анамнезі нічні напади бронхіальної астми, цю одноразову дозу слід застосовувати перед сном, якщо в анамнезі головним чином симптоми виникають вдень, дозу слід застосовувати вранці.

Кількість флутиказону пропіонату в обраній формі Аіртеку повинна відповідати тяжкості захворювання. Примітка: Аіртек у дозі 25 мкг/50 мкг не є прийнятним для лікування дорослих та дітей з тяжкою бронхіальною астмою.

Рекомендовані дози

Дорослі і діти віком від 12 років: 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/50 мкг флутиказону пропіонату 2 рази на добу або 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/125 мкг флутиказону пропіонату 2 рази на добу, або 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/250 мкг флутиказону пропіонату 2 рази на добу.

Діти віком 4-12 років: 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу і 50 мкг флутиказону пропіонату 2 рази на добу. Максимальна добова доза флутиказону пропіонату становить 100 мкг 2 рази на добу.

Діти. Немає даних щодо застосування препарату дітям віком до 4 років.

Аіртек - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.
  • Призначення Аіртеку під час вагітності або годування груддю доцільне лише у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плода або дитини. 
  • Немає достатнього клінічного досвіду щодо застосування препарату дітям віком до 4 років, тому його не слід застосовувати пацієнтам цієї вікової категорії.

Побічні реакції

Оскільки Аіртек містить сальметерол та флутиказону пропіонат, можна очікувати побічних реакцій типів та ступеня тяжкості, характерних для кожного компонента. Додаткові побічні ефекти при одночасному застосуванні двох компонентів не спостерігаються.

Аналоги Аіртеку

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies