Азопт – інструкція, застосування, аналоги препарату

Азопт фото упаковки

Застосування Азопту

Азопт: склад і форма випуску препарату

Азопт: як приймати препарат

Азопт: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Азопту

Азопт – це лікарський засіб, що застосовується в офтальмології.

Застосування Азопту

Азопт приймається для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску при:

  • очній гіпертензії,
  • відкритокутовій глаукомі,
  • як монотерапія для дорослих пацієнтів, нечутливих до бета-блокаторів, або для дорослих пацієнтів, яким бета-блокатори протипоказані, або як додаткова терапія при застосуванні бета-блокаторів або аналогів простагландинів.

Азопт: склад і форма випуску препарату

Азопт випускається у формі крапель очних (білого або майже білого кольору однорідна суспензія).

Упаковка. По 5 мл у флаконі-крапельниці «Дроп-Тейнер»; по 1 флакону-крапельниці у коробці з картону. Діюча речовина: бринзоламід. 1 мл суспензії містить 10 мг бринзоламіду.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, маніт (E421), карбомер 974Р, тилоксапол, динатрію едетат, натрію хлорид, кислота хлористоводнева концентрована та/або натрію гідроксид (для регулювання рН), вода очищена.

Азопт: як приймати препарат

При застосуванні препарату в якості монотерапії або додаткової терапії доза становить 1 краплю в кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 2 рази на добу. У деяких пацієнтів можливе досягнення кращих результатів при закапуванні 1 краплі 3 рази на добу.

У разі заміни іншого офтальмологічного протиглаукомного засобу на препарат слід припинити застосування іншого засобу і розпочати застосовувати з наступного дня.

Якщо застосовувати більше одного офтальмологічного засобу місцево, інтервал між їх застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин. Очні мазі застосовують в останню чергу.

Якщо доза була пропущена, лікування необхідно продовжити, застосовуючи наступну дозу згідно зі схемою лікування. Доза не повинна перевищувати однієї краплі в уражене око (очі) 3 рази на добу.

Для офтальмологічного застосування.

Рекомендується притиснути у ділянці нососльозового отвору або обережно закрити повіки після закапування. Це знижує системну абсорбцію лікарських засобів, введених в око, що зменшує ймовірність системних побічних ефектів.

Слід проінформувати пацієнта про необхідність добре збовтувати флакон перед застосуванням препарату. Після першого відкриття флакона слід зняти захисне кільце, що призначене для контролю першого відкриття.

Для попередження забруднення кінчика крапельниці та вмісту флакона необхідно дотримуватись обережності та не торкатися повік, прилеглих та інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Слід проінформувати пацієнта про необхідність тримати флакон щільно закритим під час його зберігання.

Діти. Безпека та ефективність застосування препарату дітям (віком до 18 років) не встановлені.

Азопт: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.
  • Відома підвищена чутливість до сульфонамідів.
  • Ниркова недостатність тяжкого ступеня.
  • Гіперхлоремічний ацидоз.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не слід призначати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Має мінімальний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Побічні ефекти

Інфекційні та паразитарні захворювання. Нечасто: ринофарингіт, фарингіт, синусит. Невідомі: риніт

Захворювання крові та лімфатичної системи. Нечасто: зменшення кількості еритроцитів, підвищення рівня хлоридів у крові.

Порушення з боку імунної системи. Невідомі: підвищена чутливість.

Психічні розлади. Нечасто: апатія, депресія, пригнічення настрою, зменшення лібідо, нічні кошмари, нервозність. Поодинокі: безсоння.

Порушення обміну речовин та харчування. Невідомі: зниження апетиту.

Порушення з боку нервової системи. Нечасто: порушення координації рухів, амнезія, запаморочення, парестезія, головний біль. Поодинокі: погіршення пам’яті, сонливість. Невідомі: тремор, гіпестезія, агевзія.

Офтальмологічні порушення. Часто: затуманення зору, подразнення ока, біль в оці, відчуття стороннього тіла в оці, гіперемія очей.

Порушення з боку органів слуху. Поодинокі: шум у вухах. Невідомі: вертиго.

Порушення з боку серцевої системи. Нечасто: кардіореспіраторний дистрес, брадикардія, прискорене серцебиття. Поодинокі: стенокардія, нерегулярність частоти серцевих скорочень. Невідомі: аритмія, тахікардія, гіпертонія, підвищений артеріальний тиск, зниження артеріального тиску, підвищена частота серцевих скорочень.

Порушення з боку системи дихання, торакальні та медіастинальні порушення. Нечасто: задишка, носова кровотеча, біль у ротоглотці, біль у глотці та гортані, подразнення горла, надлишкова секреція носоглоткового слизу, синдром кашлю у верхніх дихальних шляхах, нежить, чхання. Поодинокі: гіперреактивність бронхів, застійні прояви у верхніх дихальних шляхах, набряк слизової оболонки придаткових пазух носа, закладеність носа, кашель, сухість у носі. Невідомі: астма.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Часто: дисгевзія. Нечасто: езофагіт, діарея, нудота, блювання, диспепсія, біль у верхній частині живота, неприємні відчуття у животі, дискомфорт у шлунку, метеоризм, посилення перистальтики кишечнику, розлади шлунково-кишкового тракту, гіпестезія ротової порожнини, парестезія ротової порожнини, сухість у роті

Порушення з боку печінки і жовчовивідних шляхів. Невідомі: відхилення від норми показників печінкових проб.

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин. Нечасто: висип, макулопапульозний висип, ущільнення шкіри

Аналоги Азопту

  • Бринзопт
  • Бринекс

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies