Азитро Сандоз 500 - інструкція, застосування, аналоги препарату

Азитро Сандоз 500 фото упаковки

Застосування Азитро Сандоз 500 

Азитро Сандоз 500 - склад і форма випуску препарату

Азитро Сандоз 500: як приймати препарат

Азитро Сандоз 500 - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Азитро Сандоз 500

Азитро Сандоз 500 є антибактеріальним засобом для системного застосування. 

Застосування Азитро Сандоз 500 

Інфекції, спричинені мікроорганізмами, чутливими до азитроміцину:

– інфекції ЛОР-органів (синусит, фарингіт, тонзиліт);

– інфекції нижніх дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія слабкого та помірного ступеня тяжкості);

– запалення середнього вуха;

– інфекції шкіри та м’яких тканин;

– неускладнені  урогенітальні інфекції, спричинені Chlamydia trachomatis.

Азитро Сандоз 500 - склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: аzithromycin; 1 таблетка містить азитроміцину 500 мг у формі азитроміцину дигідрату;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат;

оболонка: лактози моногідрат, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), макрогол 4000.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Азитро Сандоз 500: як приймати препарат

Дозування та тривалість застосування визначається лікарем. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, слід приймати не розжовуючи разом з рідиною 1 раз на добу. Таблетки необхідно застосовувати за годину до або через дві години після їди, оскільки одночасний прийом може порушувати всмоктування азитроміцину.

Дорослі, включаючи пацієнтів літнього віку, і діти з масою тіла понад 45 кг

При інфекціях ЛОР-органів, дихальних шляхів, шкіри та м'яких тканин (окрім мігруючої еритеми): 500 мг 1 раз  на добу протягом 3 днів або 500 мг 1 раз на добу в перший день лікування та по      250 мг 1 раз на добу у наступні 4 дні.  Загальна доза курсу азитроміцину становить 1500 мг.

При мігруючій еритемі: дорослим – 1 раз на добу протягом 5 днів  (1-й день – 1 г, з 2-го по 5-й день –  500 мг).

При неускладнених  урогенітальних інфекціях, спричинених Chlamydia trachomatis, – 1 г  препарату 1 раз на добу.  Курсова доза – 1 г.

У разі пропуску прийому препарату пропущену дозу належить прийняти якомога раніше, а наступні – з інтервалами у 24 години.

Ниркова недостатність. Пацієнтам з незначною дисфункцією нирок (кліренс креатиніну > 40 мл/хв) немає необхідності змінювати дозування. Не було проведено жодних досліджень у пацієнтів з кліренсом креатиніну менш як 40 мл/хв. Відповідно, слід з обережністю застосовувати азитроміцин  таким пацієнтам.

Печінкова недостатність. Оскільки азитроміцин метаболізується в печінці та виводиться з жовчю, препарат не слід застосовувати  пацієнтам  з тяжкими захворюваннями печінки.

Діти. Дітям з масою тіла до 45 кг рекомендується призначати препарати азитроміцину у вигляді суспензії.

Азитро Сандоз 500 - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини,  до будь-якого іншого компонента препарату або до інших макролідних антибіотиків; виражені порушення функції печінки; порушення електролітного балансу, особливо у випадках гіпокаліємії та гіпомагніємії; клінічно виражена брадикардія, аритмія або тяжка серцева недостатність. Через теоретичну можливість виникнення ерготизму азитроміцин не слід призначати одночасно з похідними ріжків.

Побічні реакції

З боку системи крові: рідко – тромбоцитопенія.

Психічні розлади: рідко – агресивність, гіперактивність, тривога та нервозність.

З боку нервової системи: непоширені – запаморочення/вертиго, сонливість, синкопе, головний біль, судоми (було виявлено, що вони також спричиняються іншими макролідними антибіотиками), зміна смаку та відчуття запахів; рідко поширені – парестезія,  астенія, безсоння.

З боку органа слуху: рідко – порушення слуху, настання глухоти та/або дзвін у вухах.

З боку серця: рідко повідомлялося про сильне серцебиття, аритмію (включаючи шлуночкову тахікардію) (було виявлено, що вони також спричиняються іншими макролідними антибіотиками). Були поодинокі повідомлення про подовження інтервалу QT і тріпотіння/миготіння шлуночків, артеріальну гіпотензію.

З боку травного тракту: поширені – нудота, блювання, діарея, неприємні відчуття в животі (біль/спазми); непоширені – рідкі випорожнення, метеоризм, порушення травлення, анорексія; рідко поширені – запор, зміна кольору язика. Повідомлялося про псевдомембранозний коліт, панкреатит.

Гепатобіліарні порушення: рідко повідомлялося про гепатит та холестатичну жовтяницю, включаючи патологічні показники функціональної проби печінки, а також про поодинокі випадки некротичного гепатиту і дисфункції печінки, що вкрай рідко призводило до летального кінця.

З боку шкіри: непоширені – алергічні реакції, включаючи свербіж і висипання; рідко поширені – алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив'янку  і світлочутливість; тяжкі шкірні реакції, а саме – поліморфну еритему, синдром Стівенса-Джонсона і токсичний епідермальний некроліз.

З боку скелетно-м’язової системи: непоширені – артралгія.

З боку сечовидільної системи: рідко – інтерстиціальний нефрит і гостра ниркова недостатність.

З боку репродуктивної системи: непоширені – вагініт.

Системні порушення: рідко –  анафілаксія, включаючи набряк, кандидоз.

Лабораторні дослідження: поширені – зниження кількості лімфоцитів, збільшення кількості еозинофілів і зниження кількості бікарбонатів у крові; непоширені – підвищення вмісту білірубіну, сечовини, креатиніну у плазмі крові, збільшення активності АСТ, АЛТ, зміни вмісту калію в крові.

Аналоги Азитро Сандоз 500

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся